Amigurumi – kas tai? + Didelė Amigurumi kolekcija + Video

Amigurumi žaisliukai

Amigurumi – tai nertų žaisliukų – žvėrelių, lėlių, personažų kūrimo menas, pasiteikiant į pagalbą vąšelį ir siūlus. „Amigurumi“ pavadinimas, kaip ir pati technika, atkeliavo iš Japonijos. Pažodžiui šis pavadinimas išsiverčia nerti (megzti) pliušiniai žaislai. Jokio praktinio panaudojimo šie žaisliukai neturi, tačiau gali tapti šaunia dovana mažiesiems ar namus puošiančia miela dekoracija.

Amigurumi žaislų istorija prasidėjo 2003 metais, o iki 2006 metų šie žaisliukai tapo patys populiariausi rankdarbių krautuvėlėse. Jų kaina paprastai svyruoja nuo 30 iki 250 litų už vieną žaisliuką. Gana brangu, tiesa? Turint omenyje, kad tokį žaisliuką gali pasigaminti kiekvienas, turintis bent šiokius tokius nėrimo vąšeliu pagrindus.

Amigurumi žaislams būdinga neproporcingai didelė galva, didelės akys, cilindro ar rutulio formos kūnas ir kitos „galūnės“. Liemuo beveik visais atvejais gaminamas kaip viena apvali žaislo detalė, prie kurios tvirtinamos rankos, kojos, galva ar net uodega.

 

Amigurumi gamyba:

Amigurumi dažniausiai gaminami atskiromis dalimis, kurios vėliau, prikimšus vatos ar sintepono, sujungiamos į vieną visumą.  Šiuos žaislus galima ir megzti, tačiau dažniausiai jie yra neriami. Viskas, ko gali prireikti šių mielų suvenyrų gamybai, tai siūlai, vašelis, adata atskirų detalių susiuvimui, žirklės, sinteponas (arba vata) ir truputis jūsų fantazijos. Šiuos žaisliukus pasigaminti paprasčiau negu paprasta! Pirmajam žaisliukui pagaminti užtrukome tik šešias valandas, kurios visiškai neprailgo dėl beprotiškai mielo rezultato. 🙂 Nors ir menka, bet vis tik patirtis, kalba, jog šis procesas įmanomas ir per kur kas trumpesnį laiką tiems, kurie jau turi praktikos draugaujant su vąšeliu. 🙂

Amigurumi paprastai neriami iš siūlų žemu stulpeliu, be užmetimo. Nėrimas pradedamas nuo mazgo (angl. „magic ring“), kuris vėliau gali būti sutrauktas, kad neliktų skylutės ir nėrinys atrodytų nepriekaištingai. Toliau visas nėrinys neriamas ratu, padidinant (pradžioje) ir sumažinant (pabaigoje) akučių skaičių. Baigus nerti, į nėrinio visų įdedamas sinteponas ar vata ir užneriama skylutė. Šitaip nesunkiai pagaminta „pagalvėlė“ adata ir siūlais prijungiama prie kitų žaisliuko dalių.

Sinteponas plačiai naudojamas pramonėje žaislams gaminti, izoliuoti garsui, gaminti pagalvėms ir pan., o jo nusipirkti galite specializuotose rankdarbių parduotuvėlėse, pirkti internetu ar net rasti ūkinių reikmenų parduotuvėse (pvz. prekybos centras „Senukai“). Šios medžiagos kilogramo kaina, priklausomai nuo parduotuvės, svyruoja nuo 5 iki 10 litų.

Vertėtų paminėti, kad nėrimui naudojamas vąšelis neturėtų būti storas, kitaip gali likti per didelės skylutes mezginyje ir per jas matytis ar išlįsti vidaus turinys.

Kaip atrodo nėrimo technika žemu stulpeliu, galite pamatyti šiame trumpame video:

 

Toliau pridedame 100 Amigurumi žaislų gaminimo idėjų bei video medžiagą (pamokėlę), kuri padės dar geriau suprasti ir įsisavinti, kaip šie super mieli padarėliai gaminami. 🙂

Video pamokėlė anglų kalba, paaiškinanti ir parodanti, kai pasigaminti Amigurumi žaislą – aštuonkojį. Ši pamoka labai nuosekli, su pavyzdžiais, o įgytas žinias galima puikiai pritaikyti kitiems Amigurumi kūriniams.

Daugiau Amigurumi idėjų, pavyzdžių ir schemų galite rasti mūsų ką tik startavusiame fanų puslapyje Facebook socialiniame tinkle. Jeigu pageidaujate gauti karščiausias naujienas ir pamokėles, rekomenduojame užsiprenumeruoti Amigurumi fanų puslapį.

Sėkmės kuriant savo mielų padarėlių kolekciją ar apgyvendinant juos savo ar draugų namuose. 🙂

Rankdarbiai24.lt Rankdarbiai24.lt informaciją atgaminti, kopijuoti ar platinti be administracijos sutikimo griežtai draudžiama!
Turite klausimų ar pasiūlymų? Rašykite mums: info@rankdarbiai24.lt