Mezgimo nauda sveikatai

Pasak JAV mokslininkų, rankdarbiai, tokie kaip nėrimas, mezgimas, siuvinėjimas yra toks pat efektyvus būdas kovoti su stresu kaip ir mankšta ar kitas sportas. Taip yra todėl, kad pirštų galuose esančios nervų galūnės yra susijusios su ta smegenų dalimi, kuri reguliuoja žmogaus mąstymą, vidaus organus ir psichiką. Mezgant šios nervų galūnės yra masažuojamos, taip sumažinama nervinė įtampa, blokuojamas hormono horadrenalino gamyba. Be to, mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas mažina kraujospūdį, atpalaiduoja, normalizuoja nervų sistemos veiklą, padeda atstatyti organizmo sistemų sutrikimus. Tokia veikla yra idealus būdas pamiršti savo rūpesčius ir problemas.

Rankdarbiai padeda lavinti meninį skonį, loginį ir abstraktųjį mąstymą, taip pat padeda atsiskleisti kūrybiškumui. Vogue Knitting žurnale apklausos duomenimis teigiama, jog daugiau nei pusė visų mezgančiųjų mezga todėl, kad realizuotų savo kūrybiškumą ir sumažintų nervinę įtampą.

Mezgimo terapijos taikomos ir reabilitacijos centruose. Mezgant treniruojama rankų motorika, masažuojamos nervinės galūnės, kurios yra atsakingos ir už mūsų judesius.

Mezgimas – puikus „vaistas“ nuo daugelio ligų ir veiksmingas būdas nuraminti nervinę įtampą, tad rekomenduojame megzti reguliariai ir taip pagerinti savo psichinę sveikatą, o taip pat realizuoti savo kūrybiškumą.

Rankdarbiai24.lt Rankdarbiai24.lt informaciją atgaminti, kopijuoti ar platinti be administracijos sutikimo griežtai draudžiama!
Turite klausimų ar pasiūlymų? Rašykite mums: info@rankdarbiai24.lt